A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

ПРО ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ

Дата: 11.08.2021 11:56
Кількість переглядів: 1547

На сьогоднішній день гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків. Станом на 11 серпня 2021 року на території громади за  останні дві доби трапилось 2 масштабні випадки горіння стерні.


Головною причиною їх виникнення є людська недбалість та недотримання елементарних правил протипожежної безпеки. Громадяни, незважаючи на заборони, щороку спалюють на полях та городах стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх земельних ділянках або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.


Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання післяжнивних залишків призводить до цілої низки небезпек. При спалюванні стерні на полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість пожеж.

Нагадуємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень і на посадових осіб - від 15300 до 21420 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 гривень і на посадових осіб - від 21420 до 30600 гривень.
Також, згідно статті 245 Кримінального кодексу України: знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від 91800 до 153000 гривень або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Звертаємося до жителів громади:
палити та кидати на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки ЗАБОРОНЕНО.


Окремо звертаємось до керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням припинити спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання! Дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Крім того, зауважимо аграріїв на необхідності проведення опашки полів зі сторони доріг та лісосмуг не менше ніж 4 метри завширшки. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.


При виявленні пожежі негайно телефонуйте за номером «101», за фактом підпалу телефонуйте за номером «102».« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора