Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

Дата: 22.07.2021 15:33
Кількість переглядів: 1884

Так  склалося, що громадяни  помилково вважають, що якщо земельна ділянка якою вони користуються для городництва, для обслуговування житлового будинку або особистого селянського господарства  та яка обліковується за ними  в книгах погосподарського обліку Таврійської сільської ради  є їх власністю.

Відповідно до Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах, затвердженої Наказом Державної служби статистики України № 56 від 11.04.2016р., а саме ч. 2 розділу 1 погосподарський облік не передбачає реєстраційних дій і не несе жодних правових наслідків для об`єктів, відносно яких він здійснюється.

Згідно чинного законодавства право власності на земельну ділянку підтверджується Державним актом, Договором купівлі-продажу, Договором  дарування, Свідоцтвом про право на спадщину, судовим рішенням, що набрало законної сили, щодо набуття/зміни права власності на земельну ділянку.

 Право користування земельною ділянкою підтверджується Договором оренди, суперфіцію, емфітевзису.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Чинним законодавством передбачено, що дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути наданий декільком особам на  одну  й ту ж земельну ділянку, але це  не надає підстав вважати, що саме вказана особа набуде право власності на цю земельну ділянку.

Після того як буде виготовлено проект відведення земельної ділянки він подається на затвердження  до тієї ж ОТГ, яка надавала дозвіл на розробку проекту землеустрою та отримується  рішення про затвердження проекту землеустрою.

І тільки потім здійснити  реєстрацію права на земельну ділянку та отримати витяг про реєстрацію права власності, який і буде підтверджувати право власності особи на земельну ділянку.

Особа, яка здійснить всі вище перераховані дії перша, і проведе державну реєстрацію права власності,  вона і буде вважатися власником земельної ділянки.

Тому, наполегливо рекомендуємо Вам   привести документи на земельні ділянки  у відповідність до чинного законодавства, щоб уникнути непорозумінь з громадянами, які можуть правомірно  отримати  у власність земельні ділянки якими Ви користується без належних документів.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень