Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

Запрошуємо долучитися до історико-патріотичної акції #Пам’ятаємо_Перемагаємо

Дата: 06.05.2020 09:57
Кількість переглядів: 1166

До 75-ї річниці з Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня пам’яті і примирення запрошуємо долучитися до історико-патріотичної акції #Пам’ятаємо_Перемагаємо.

Суть акції дуже проста: давайте згадаємо події 30-40-х років ХХ століття. Сучасне покоління має пам’ятати подвиг наших дідусів та бабусь.

Зараз триває карантин, але це не зупинить нас здійснити мандрівку в історію рідного Запорізького краю, пригадати події та персоналії Другої світової війни. У соціальній мережі Facebook є група «Пам’ятаємо.Перемагаємо». Там під #Пам’ятаємо_Перемагаємо пропонуємо ділитися власними архівними матеріалами, історіями та публікаціями, світлинами, відеозаписами до 5 хвилин тощо.

Публікації можуть бути присвячені будь-якій темі, що пов’язані з Другою світовою війною. Ми підготували лише декілька напрямів, які можуть стати у нагоді для вас:

  • Публікації про знакові історичні події у населеному пункті або поблизу, вплив на перебіг  подій Другої світової війни;
  • Публікації, що пояснюють, чому ми щороку збираємося біля конкретних меморіалів, чим значиме це місце, скульптура, історія споруди, події в історії населеного пункту, окремого героя Другої світової війни, жителів території тощо;
  • Розповіді про внесок запоріжців у перемогу над нацизмом;
  • Публікації, що можуть описати втрачені можливості та перспективи тих, хто загинув у ті часи.

Журналістам, фотографам пропонуємо відібрати тематичні матеріали з власного архіву, виставити підбірки фото пам’ятних місць області, подій війни та післявоєнного часу, ветеранів, використовувати раніше опубліковані тематичні матеріали.

Стануть у нагоді підбірки книг, публікацій про Другу світову війну, які б могли рекомендувати для читання бібліотекарі, науковці або любителі літератури.

Історики можуть рекомендувати маршрут або провести коротку тематичну онлайн-екскурсію.

Чекаємо і на власні творчі тематичні роботи: вірші, розповіді, пісні.

Запрошуємо національно-культурні товариства розповісти історії про їхні громади, що жили в умовах війни та післявоєнного часу.

Звертаємо увагу, в Україні тривають карантинні обмеження, тож при підготовці матеріалів забороняється переміщуватися групою осіб більше ніж по двоє, перебувати в громадських місцях без засобів індивідуального захисту, проводити масові заходи.

У підготовці своїх робіт дотримуйтесь загальноприйнятих правил етики та моралі, не допускайте дій та висловлювань, що можуть спричинити розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі, дотримуйтесь норм чинного законодавства.

Окремо наголошуємо на важливості неухильного дотримання норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та неприпустимості використання комуністичної символіки під виглядом «прапора Перемоги», а також георгіївських стрічок. Забороняється реклама у будь-якому прояві.

Тож, усім, хто хоче долучитись до акції #Пам’ятаємо_Перемагаємо, треба:

1.     Зайти у групу «Пам’ятаємо.Перемагаємо»

2. Розповісти історію своєї сім’ї, знайомих, знайти фото/відео, вирізки з газет тощо

3.     Опублікувати матеріал під #Пам’ятаємо_Перемагаємо

4.     Звичайно поширити на свою сторінку та розповісти друзям!

Пронесімо пам'ять про минуле у мирне майбутнє!

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь