Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

Інформація для роботодавців, чиї працівники продовжують працювати під час карантину по коронавірусу

Дата: 28.04.2020 11:17
Кількість переглядів: 1199

Деякі суб’єкти господарювання продовжують працювати під час карантину, оголошеного постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2» зі змінами. 

Під час роботи працівники таких суб’єктів господарювання піддаються підвищеному ризику зараження, захворювання та розповсюдження, в тому числі і серед працюючих, захворювання на коронавірус. Це медичні працівники, працівники комунального господарства, державних органів влади та самоврядування, інших сфер обслуговування населення (центрів соціального обслуговування, продовольчих крамниць тощо).

Відповідно до листів Міністерства охорони здоров’я України від 06.04.2020 № 05.1-08/9247/2-20 та Державної служби України з питань праці (Держпраці) від 07.04.2020 №2480/1/3.5-20 лабораторно підтверджені випадки інфікування COVID-2019 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-2019, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №337 (далі – Порядок).

Згідно з пунктом 3 Порядку «гостре професійне захворювання (отруєння) – захворювання  (або смерть), що виникло після однократного (протягом не більше як однієї робочої зміни) впливу на працівника шкідливих виробничих факторів фізичного, біологічного та хімічного характеру (у тому числі інфекційні, паразитарні, алергійні захворювання)».

Діагноз «гостре професійне захворювання (інтоксикація)», що виникло на виробництві, встановлюється лікарем будь-якого лікувально-профілактич-ного закладу після обов’язкової консультації з профпатологом та лікарем з гігієни праці. При захворюваннях інфекційного походження (в т.ч. і коронавірусом) діагноз встановлюється лікарем-інфекціоністом та профпатологом з урахуванням епідрозслідування.

Отже, лабораторно підтверджені випадки інфікування COVID-2019 працівників,чия робота пов’язана з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-2019, підлягають розслідуванню як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог Порядку. Згідно з пунктом 6 Порядку заклад охорони здоров’я зобов’язаний невідкладно передати з використання засобів зв’язку  та протягом доби на паперовому носії екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм) за формою згідно з додатком 1 до Порядку:

  • підприємству (установі, організації), де працює потерпілий або на якому він виконував роботу;
  • територіальному органу Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння);
  • робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння).

Згідно з пунктом 1 Порядку його дія поширюється на:

1) осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах;

2) учнів та студентів навчальних закладів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів, залучених до будь-яких робіт під час, перед або після занять; під час занять, коли вони набувають професійних навичок; у період проходження виробничої практики (стажування), виконання робіт на підприємствах;

3) осіб, які утримуються у виправних закладах та залучаються до трудової діяльності на виробництві цих установ або на інших підприємствах за спеціальними договорами.

Роботодавець (керівник підприємства, в інтересах якого виконувалася робота чи надавалися послуги, балансоутримувач чи орендар, на території якого сталося гостре професійне захворювання) відповідно до пункту 8 Порядку, отримавши інформацію про гостре професійне захворювання, що сталося з вказаною категорією осіб або осіб, які фактично допущені до роботи без оформлення трудового договору, під час виконання ними трудових обов’язків, при перебуванні на території  підприємства, організації, установи тощо або будь-де за дорученням чи в інтересах суб’єкта господарювання, має протягом 2-х годин повідомити засобами зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії  повідомлення за встановленою формою (додаток 2 до Порядку) до Токмацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області:

  • в робочий час по тел. (0278) 2-23-67, (068) 927-83-26, тел./факс (0278) 2-99-16;
  • у неробочий час по тел. (068) 927-83-26 та факсу (0278)2-99-16.

Еmail: відділення - tokm.zp@fssu.gov.ua  та страхового експерта з охорони праці – sv.ant-63@email.ua

Також повідомлення у вказані терміни надається до Головного управління Держпраці у Запорізькій області: тел. (061)707-80-96, Еmail: 08zp@dsp.gov.ua та керівникові первинної організації профспілкової незалежно від членства в ній потерпілого (чи за відсутності профспілки – уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці), уповноваженому органові чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення).

Якщо гостре професійне захворювання підлягає спецрозслідуванню, відповідно до пункту 10 Порядку додатково повідомлення надсилається місцевій держадміністрації або органові місцевого самоврядування  (у разі відсутності уповноваженого органу чи наглядової ради підприємства), органові галузевої профспілки вищого рівня (за відсутності – територіальному профоб’єднанню), органові поліції (при гострих профзахворювання, що призвели до тяжких наслідків, смерті, можливої інвалідності).

В подальшому відповідно до вимог Порядку проводиться розслідування та складаються акт за формою Н-1 і картка обліку професійного захворювання (отруєння) за формою П-5 згідно з Додатком 22 до Порядку, повідомлення про наслідки за формою Н-2 згідно з Додатком 25 до Порядку.

 

Підготувала: страховий експерт з охорони праці Токмацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області Антипенко С.Г.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь