Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

Щодо необхідності складання договорів на вивіз сміття

Дата: 28.02.2020 11:29
Кількість переглядів: 1162

За інформацією КП «Таврійськдобробут» на сьогодні, з 1500 дворів у громаді, послугами вивезення побутових відходів користуються тільки 42, громадяни відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той час, ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ.

Отже, чи порушують закон громадяни, що так ухиляються від укладання договору на вивіз твердих побутових відходів?

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. В нашій громаді виконавцем послуг з вивезення  твердих побутових відходів є КП «Таврійськдобробут». Дане підприємство уповноважене укладати з юридичними та фізичними особами на території Таврійської сільської ради договори на вивезення твердих побутових відходів.

Також у населених пунктах об’єднаної територіальної громади діють Правила з благоустрою, відповідно до яких  громадяни зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів. Отже,  до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження(на території громади створена та діє відповідна комісія ).

Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).

Тобто, законні підстави для притягнення до відповідальності за незаключення договору на вивіз сміття є. Відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території населених пунктів сільської ради тягне за собою адміністративну відповідальність.

Тому Таврійська сільська рада та комунальне підприємство  попереджає жителів громади щодо необхідності у найближчий час укласти договір із комунальним підприємством на вивіз сміття. У разі ухилення від заключення договору, до порушників будуть застосовуватись грошові стягнення, передбачені Законодавством України.

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень