Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

ПРО НЕДОПУЩЕННЯ ОТРУЄННЯ ТА ЗАГИБЕЛІ БДЖІЛ

Дата: 18.02.2020 10:02
Кількість переглядів: 457

Сьогодні у зв’язку з масовим застосуванням пестицидів на посівних площах сільськогосподарських рослин в ряді областей почастішали випадки отруєння та загибелі бджіл.

При цьому відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороби і отруєнь бджіл» передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (до 10 км), часу і способу проведення обробки. У повідомленні указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години ( з 18 до  20 години). Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. Згідно з підпунктом 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т.п.);

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Зокрема, відповідальність за   порушення законодавства   в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Для недопущення отруєння та загибелі бджіл внаслідок порушення вимог чинного законодавства при обробці посівів сільськогосподарських рослин нагадуємо про необхідність забезпечення належного контролю цих питань з боку керівників сільгосппідприємств та фермерських господарств.

Також звертаємо увагу на наявні для використання інтернет-ресурси, зокрема систему моніторингу «Grand Expert» (веб-сайт www.grand.expert), яка покращить комунікацію між агровиробниками та пасічниками і стане додатковим дієвим механізмом по запобіганню отруєнь бджіл.

Рекомендуємо власникам пасік зареєструватися в сільській раді на території якої вона знаходиться, а суб’єктам господарювання, які застосовують засоби для захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше  за 3 доби до початку обробки попередити про це сільську раду, населення і пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблювальних площ.

Фото без опису

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень