Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

СІМЕЙНИЙ ПАТРОНАТ В УКРАЇНІ: ЩО ЦЕ ТАКЕ ТА ЯКА МЕТА ЦЬОГО НОВОВВЕДЕННЯ?

Дата: 08.01.2019 11:08
Кількість переглядів: 1176

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.


          - Яка мета патронату над дитиною?
         Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.
         -  Що це дасть для дитини?
        Безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.
         -  Що це дасть батькам дитини?
         Можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.
       -  Хто такий патронатний вихователь?
         Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і  розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.

- Хто може стати патронатним вихователем?
        Патронатним вихователем може бути громадянин України, який:

  • має досвід виховання дитини;
  • відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні;
  • - не має судимості;
  • стан здоров’я якого  дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
  • зібрав відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
  • пройшов навчання та отримав довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

              Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

 

- Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?
        До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші 14 років, влаштовуються за їхньої власної згоди та згоди патронатних вихователів.
        -   Який термін перебування дитини в патронатній сім»ї?
          Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
- Які основні завдання патронатних вихователів?
– забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування; в патронатній сім’ї;
– соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації; дитини;
– створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;
– підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.
         -  Які обов’язки патронатних вихователів?
- забезпечувати надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у сім’ї патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за життя та здоров’я;

- створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку дитини відповідно до її віку, потреб та індивідуальних особливостей;

- представляти у межах своїх повноважень інтереси дитини у відповідних установах та організаціях;

-  використовувати у повному обсязі та за призначенням соціальну допомогу на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя для забезпечення її повноцінного харчування, утримання, виховання, навчання та розвитку відповідно до потреб;

-  забезпечувати доступ дитини до соціальних, освітніх і медичних послуг, організовувати проведення медичного обстеження, у разі потреби — надання невідкладної медичної допомоги;

- дотримуватися конфіденційності стосовно інформації про дитину та її сім’ю
         - Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?
         Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: с. Таврійське,                      вул. Центральна, 13, адмінбудинок Таврійської сільської ради

 

Фото без опису

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень