З 1 квітня й до 15 червня в усіх українських лісах оголошено "сезон тиші": що це означає
Щороку із 1 квітня настає так званий "сезон тиші" – період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.
Такий захід спрямований на охорону середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин та визначений Законом України "Про тваринний світ", повідомляють у Держекоінспекції.
Яка саме тривалість періоду та що ж забороняється?
"Сезон тиші" починається 1 квітня та триває до 15 червня, адже саме на цей час припадає період масового розмноження диких тварин. Сторонній шум може налякати малюків та їхніх батьків і навіть змусити дорослих особин залишити гніздо або нору.
Під час "сезону тиші" забороняється:
- пальба та полювання
- проведення вибухових робіт
- феєрверки
- санітарні рубки лісу
- використання моторних маломірних суден
- проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах
Покарання та штрафи
За порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено такі санкції:
- Порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 850 грн і на посадових осіб – від 850 – 1190 грн.
- Невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршенню середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, – тягне за собою накладення штрафу від 850 – 1190 грн.