Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

ШУКАЄМО ВОЛОНТЕРІВ

Дата: 01.12.2020 14:55
Кількість переглядів: 602

Незважаючи на пандемію коронавірусу діяльність уповноважених органів з питань пробації продовжується, адже в таких скрутних обставинах сприяння засудженим до альтернативних видів покарань особливо актуальна як ніколи. Оріхівський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області - запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.

  • Взаємодіючи із сектором пробації. Ви допомагатимете особам

суб’єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно чи з необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. Тобто, поміж набуттям певного виду покарання,- ця особа з метою попередження скоєння нею нового правопорушення отримуватиме комплекс заходів спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості.

 

Волонтерство – добровільна безоплатна суспільно корисна діяльність людини або групи людей, спрямована на вирішення або пом’якшення соціальних проблем. Волонтерство часто розглядається як добровільна інвестиція свого часу, вмінь чи таланту у вирішення або пом’якшення соціальних проблем.

            Розрізняють три характеристики волонтерства:

  • Добровільність. Кожна людина може обирати зручний для себе спосіб, час, форму та сферу надання волонтерської допомоги.
  • Неприбутковість. Волонтерська допомога надається безоплатно, без жодної винагороди чи гонорару.
  • Суспільна користь. Волонтерська діяльність має бути спрямована на пом’якшення або вирішення соціальної проблеми. В основі волонтерства найчастіше лежить потреба певної соціальної групи.

                        Волонтерська діяльність є способом:

  • підтримка та зміцнення таких людських цінностей, як піклування та підтримка;
  • використання кожною людиною своїх прав та обов’язків як члена певної громади в процесі навчання та розвитку впродовж усього життя, реалізовуючи весь свій людський потенціал;
  • взаємодії між людьми – для спільного вироблення нових способів вирішення проблем, які виникають

 

Діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до ЗУ (Закон України) «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, ЗУ «Про захист персональних даних», ЗУ «Про пробацію» та нормативно-правовими актами, що регулюють організацію пробації. За доцільне вважаю визначитись із деякою термінологією, тому – Пробація це:

1) забезпечення безпеки суспільства (громади шляхом запобігання вчиненню правопорушень)

2) надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

3) організація виконання покарань, непов’язаних з позбавленням волі;

4) пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

5) допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

Суб’єкти пробації - засудженні, щодо яких за рішенням суду та відповідно до закону застосовуються наглядові, соціально-виховні заходи, та обвинуваченні, щодо яких органом пробації готується досудова доповідь.
Досудова доповідь – письмова інформація для суду, що характеризує обвинуваченого

Волонтер пробації – фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацію на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Волонтер пробації під час здійснення своїх повноважень має право на:

- безпечні та належні умови здійснення волонтерської діяльності, зокрема, отримання достовірної, точної та повної інформації про порядок та умови провадження волонтерської діяльності;

- перебування на території та в приміщеннях підприємств, установ та організацій за дозволом їх керівників або уповноважених ними осіб;

- участь у відвідуванні суб’єктів пробації з метою здійснення заходів соціально - виховної роботи;

 - захист своїх прав відповідно до законодавства;

 - інші права, передбачені договором та законодавством.

 

Ми чекаємо Вас за адресою: вул. Запорізька, 36 каб. № 116 м. Оріхів

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень