A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

Про забезпечення скрапленим газом

Дата: 13.05.2020 11:09
Кількість переглядів: 902

На території Запорізької області діяльність з реалізації скрапленого газу здійснюють спеціалізовані підприємства ТОВ «Запоріжспецтрансгаз», та ТОВ «Дніпрорегіонгаз». Починаючи з вересня 2019 року, спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу для потреб населення не проводяться. На цей час залишки ресурсу на підприємствах вичерпані, у зв’язку з цим реалізація скрапленого газу, закупленого на спецаукціонах, населенню не здійснюється. Наразі підприємства мають можливість реалізувати скраплений газ за комерційною ціною.

 

З метою врегулювання питання щодо поновлення проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення та безперебійного забезпечення населення Запорізької області скрапленим газом за соціально-прийнятною ціною, обласна державна адміністрація неодноразово зверталася до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

 

На останній лист облдержадміністрації до Кабінету Міністрів України від 30.03.2020 № 01569/08-22 отримано відповідь від Міністерства енергетики та захисту довкілля України з відповідними роз’ясненнями щодо подальшого механізму закупівлі та реалізації скрапленого газу для потреб населення.

 

Так, Міністерство вважає доцільним придбання скрапленого газу, що реалізується на внутрішньому ринку України, спеціалізованими суб’єктами господарювання на конкурентних засадах для подальшої реалізації населенню. У зв’язку з тим, що вартість балону скрапленого газу для кінцевого споживача може зрости, а це у свою чергу викличе невдоволення серед населення. Міністерство звертає увагу на існування компенсуючого механізму, а саме: надання один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу для малозабезпечених верств населення відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами та доповненнями).

 

Урядом встановлено нові показники вартості твердого палива та скрапленого балонного газу для надання населенню пільг у 2020 році. Тепер вартість 1 балону скрапленого газу - 274,67 грн.

 

Виходячи з оновлених нормативів для пільговиків, які мають право на пільги у розмірі 100% (особи з інвалідністю внаслідок війни, тощо) грошова компенсація на придбання скрапленого газу складатиме 274,67 грн; відповідно для пільговиків, які мають право на пільги у розмірі 75% (учасники бойових дій) грошова компенсація складатиме 206,00 грн; для пільговиків, які мають право на пільги у розмірі 50% (учасники війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, багатодітні сім’ї та інші), грошова компенсація - 137,34 грн.

 

З 1 січня 2020 року пільгові категорії громадян мають право в будь-який час подати заявку в структурний підрозділ з питань соціального захисту населення при переході з безготівкової на готівкову форму виплат пільг на житлово-комунальні послуги. Тобто, відмінено тимчасове обмеження подання відповідної заявки після 15 жовтня (на опалювальний період) та 15 травня (на неопалювальний період).

 

Відповідне рішення було прийнято Урядом 27 грудня 2019 року (постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1123 «Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань надання житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг»). Зазначеною постановою врегульований порядок надання пільг і субсидій на придбання твердого палива і скрапленого газу у 2020 році.

 

З 1 січня 2020 року для надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики повинні звернутися в районне управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (або за фактичним місцем проживання), якщо особи перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, з відповідною заявою, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

Районні управління соціального захисту населення щомісячно складають списки осіб (із зазначенням пільгових категорій) для призначення пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу.

 

Відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України, при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства 1 та II груп або особами з інвалідністю 1 групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни І групи та доглядає за нею, якщо тільки особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває в шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.

 

Для отримання грошової компенсації пільговикам необхідно звернутись до уповноважених осіб, визначених виконавчими комітетами селищної і сільських рад, за зареєстрованим (фактичним за рішенням комісії) місцем проживання з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі, книжки про використання скрапленого газу, рахунок банківської установи.

 

На підставі наданих документів здійснюється призначення пільг готівкою. При надходженні коштів з державного бюджету проводиться виплата призначених пільг на тверде паливо та скраплений газ через відділення банківських установ, за бажанням пільговика. Призначення та виплата пільги на скраплений газ готівкою проводиться один раз на рік. У разі неподання заяви з відповідними документами виплата пільг готівкою проводитись не буде. Громадяни мають право на один вид державної допомоги: пільга або субсидія за їх вибором.

 

Додатково інформуємо, що використання населенням скрапленого газу для побутових проблем не є безальтернативним варіантом. Так, для приготування їжі/підігріву води, як альтернативу, пропонуємо розглянути споживачам можливість застосування електроплити. Для прикладу, надаємо приблизний розрахунок витрат у місяць та в рік на родину з трьох осіб, у разі користування:

скрапленим газом орієнтовною вартістю 460 грн за балон 21 кг/50 л (вистачає ~ на 2,5 місяці, витрати у місяць - 184 грн, у рік - 2208 грн);

індукційною двоконфорною плитою потужністю 3 кВт (споживання у місяць ~ 180 кВт, витрати у місяць - 224,4 грн , витрати у рік - 2 692,8 грн).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора