A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

Особливості проведення державної реєстрації прав, у зв’язку із втратою правовстановлюючого документа

Дата: 04.12.2018 13:43
Кількість переглядів: 670

Непоодинокими є випадки коли правовстановлюючі документи, які підтверджують право власності особи на майно можуть бути пошкоджені, втрачені або навіть викрадені.  

Як правило, документи підлягають особливому зберіганню, так як вони мають дуже важливе значення, а їх псування або втрата можуть спричинити ряд проблем. На жаль, на практиці трапляється, що документ, який підтверджує право власності, загубився або зносився та інше, а відтак, законодавство України передбачає такі випадки і визначає порядок їх відновлення та навіть порядок проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно без правовстановлюючого документу.

Так, спрощена процедура державної реєстрації прав на земельну ділянку та державна реєстрація права власності на об’єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 р., у разі втрати чи пошкодження правовстановлюючих документів, визначена пунктом 53 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, яким встановлено, що для державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об’єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 р. відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного державного акта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно використовуються відомості з Державного земельного кадастру або Реєстру прав власності на нерухоме майно, який є архівною складовою частиною Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та паперовий носій інформації (реєстрові книги, реєстраційні справи, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації).

У разі наявності в заявника копії примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно подається також відповідна копія.

При цьому, державна реєстрація прав у випадку, передбаченому цим пунктом, проводиться виключно за умови встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованих речових прав на підставі таких документів у Державному земельному кадастрі чи в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, або на паперових носіях інформації (в реєстрових книгах, реєстраційних справах, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації), з обов’язковим зазначенням у Державному реєстрі прав відомостей про втрату, пошкодження чи зіпсування відповідного документа.

Тобто, діюче законодавство позбавляє громадян обов’язку подавати для державної реєстрації права власності копію примірника втраченого чи зіпсованого правовстановлюючого документа та визначає, що державний реєстратор самостійно використовує відомості з Державного земельного кадастру або Реєстру прав власності на нерухоме майно, для проведення відповідної державної реєстрації права власності.

Безумовно, зіпсовані чи втрачені документи на майно є прикрою подією, однак в жодному разі не слід панікувати чи впадати у відчай з цього приводу, адже разом з втраченим документом ви в жодному разі не втрачаєте своє право власності на те чи інше майно.

 

Статтю підготовлено відділом розгляду звернень

та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду

скарг у сфері державної реєстрації Управління

державної реєстрації Головного територіального

управління юстиції у Запорізькій області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора