Таврійська громада
Запорізька область, Запорізький район

До Дня пам'яті жертв Голокосту

Дата: 26.01.2018 08:45
Кількість переглядів: 1116

До Дня пам’яті жертв Голокосту в Таврійській сільській бібліотеці КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту» оформлена тематична полиця: "Голокост: Історія і факти" на якій представлені книги та статті періодичних видань про масове знищення єврейського народу. Представлені матеріали ознайомлять користувачів бібліотеки з причинами, наслідками та історичними фактами цієї трагічної сторінки нашої та світової історії.

 

 

 

 

 

ЖЕРТВИ   ГОЛОКОСТУ

 

Голокост - винищення, термін яким називають геноцид євреїв, здійснюваний нацистами напередодні та під час Другої світової війни (1933-1945 р.р.).  Голокост це результат проведення нацистської політики А.Гітлера. Відповідальність за поразку Німеччини у І Світовій війні він поклав на євреїв, звинувачуючи їх також у післявоєнному політичному та економічному розладі Німеччини. Появу більшовизму вони також приписували підривній ролі єврейства.   У 1935 році нацисти ухвалили антиєврейські закони ,,Про громадян рейху,, та ,,Про захист німецької крові і честі,, згідно з якими лише арійці могли користуватися політичними і громадськими правами. Євреї підпали під цілу низку образливих обмежень, що мало на меті примусити їх емігрувати, залишивши майно.

Протягом 1933-1938 р.р. Німеччину покинуло 30% євреїв (близько 150 тис.осіб). У ніч з 9 на 10 листопада 1938 року по всій Німеччині прокотилися єврейські погроми, названі ,,Кришталевою ніччю,, під час яких було спалено або зруйновано 1400 синагог, розграбовано єврейські будинки та магазини, вбито 300 євреїв, а близько 30 тисяч відправлено у канцтабори.

Загалом, напередодні ІІ Світової війни, Німеччину покинуло 300 тисяч євреїв. Тіж, хто залишився (близько 150 тисяч) невдовзі розділили трагедію мільйонів євреїв з окупованих нацистами європейських країн.

Після вторгнення 22 червня 1941 р. на територію СРСР німецького війська за короткий строк захопили значну частину країни, де мешкало близько 3 млн. євреїв. Ще у 1938 році у структурі  фашистської служби безпеки були організовані особливі оперативні формування, які винищували єврейське населення на окупованих землях. Часто місцями розправи ставали яри поблизу міст. Найвідоміші з них - БАБИН ЯР у Києві та ДРОБИЦЬКИЙ ЯР у Харкові. Знищення продовжувалося до повного відступу німців у 1944 році. Не менш трагічно склалася доля євреїв, які залишилися в окупованих німцями країнах Західної і Центральної Європи, де нацисти готувались діяти за дещо іншою схемою.

20 січня 1942 р. в передмісті Берліна - Ванзеє - відбулась конференція вищих чинів СС, гестапо та керівників окупованих країн на якій було вирішено: 11 млн. євреїв з 33-х країн депортувати у заздалегіть підготовлені табори смерті, які знаходились переважно на території окупованої Польщі. Були придумані і найбільш ефективні методи вбивств - газові камери. Крім стаціонарних широко використовувались і пересувні газові камери - великі фургони закомуфльовані під машини швидкої допомоги.

ЗАГАЛОМ було вбито близько 3,5 млн. євреїв, а всьго в період голокосту нацисти знищили 6 млн. євреїв, що на той час становило 60% всього єврейського населення Європи.

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

За інформацією КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту

                                                                        Таврійської сільської ради»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь